Sheer - Sheerley Leah Scott

1. března 2017 v 20:21 | Main Admin - Joey |  Postavy

Sheerley Leah Scott

Nick hráče:
Sheer
Jméno a příjmení:
Sheerley Leah Scott
(narozena jako Chiara Farrel)
Rasa:
Upír
Věk:
Přibližně 200 let
Pohlaví:
Žena
Práce:
Živí se jako bytová designérka,
vede svou vlastní firmu.
Schopnosti:
Sheerley se dokáže dostat do mysli
každého, na koho si ukáže,

a vytvořit v ní řádnou paseku, pokud chce.
Vždy je však schopná spojení
udržet pouze pár minut a

pouze s jednou osobou v daný čas.
Častější užívání ji značně vysiluje.Povaha a charakteristické znaky:
Na první pohled se může zdát jako bezbranná dívka. Pravda je ale zcela jinde. Vůbec není bezbranná, spíše je pak pravý opak. sheerley je taková malá, no dobrá, velká neřízená střela. Nikdy nemůžete předem vědět, jak zareaguje. V jednu chvíli je ta nejhodnější a nejmilejší osoba pod sluncem a ve druhé se změní na pořádného ďáblíka. Neváhá využít všechny dostupné možnosti, jak svého cíle dosáhnout, i za cenu možné osobní újmy. Nejvíc ze všeho totiž nesnáší prohru, která by pro ni znamenala přinejmenším konec celé její existence. Což je samo o sobě dost přehnané, ale pro Sheer je tato část životně důležitá. Když už jsme u toho, ráda a často přehání a zveličuje spoustu věcí. Má tendence brát druhé ne zrovna vážně, což má mnohdy za následek, že se pořádně spálí a doplatí na svou nepozornost. Nebojí se riskovat, i když se to ne vždy může vyplatit. Zkrátka a dobře se to dokonale hodí k celé její osobnosti. Má ráda napětí, adrenalin a pořádnou dávku vzrušení. Její výstřelky však často ohrožují jak ji samotnou, tak i okolí. Například, když někde vidí potyčku, musí se pokaždé zúčastnit. Využije každé příležitosti, kdy se může zúčastnit jakékoliv akce, ať už jde o kterýkoliv význam tohoto slova. Ráda se baví a podle toho to tak také dopadá. Nejednou se jí stalo, že se probudila na neznámém místě, přičemž si vůbec nepamatovala, jak se tam mohla dostat. Jakmile si něco umane, pokaždé musí být po jejím a ne jinak. Dokáže být pořádně sobecká a sebestředná, když na to přijde řeč, ačkoli se to nestává často. To už musí být situace vážně zlá. Je také ale pravda, že není zrovna snadné Sheerley urazit. Má určitý cit na lidi, kterým se pokaždé řídí. Díky tomuto citu dokáže vcelku snadno odhadnout osobnost člověka, proti kterému stojí, už chvíli po seznámení. Ale nikdo není dokonalý, i když by si to sebevíc přál. Společností nikdy nepohrdne, nemá ráda samotu, alespoň tedy většinu času.
Dodržování osobního prostoru jí zřejmě nic neříká. Mnohdy se zdá, že ani neví, co to vlastně je. Bez problému totiž může přijít k naprosto neznámému člověku a dát se s ním do řeči. Kdyby však jen to, bez problému se chová tak, jako by byli nejlepšími přáteli odjakživa. Dokáže takové věci, že byste se až divili. Ani to nemusíte postřehnout a už vás táhne někam na neznámé místo. Nebo jen na parket, to už je celkem jedno. Sama to na sobě nedokáže příliš posoudit, ale zkrátka se chová jako přírodní živel, neřízená střela a podobě. Jednoduše takový malý velký magor, který se zřejmě ve vývoji zasekl někde na úrovni ztřeštěného puberťáka.
Pokud s ní strávíte delší čas, dokáže se vám dostat pod kůži a lidově řečeno vás i nakazit svou přehnaně dobrou náladou a postojem. Dalo by se říci, že je také přespříliš velký snílek a idealista. Z každého dne se snaží vytěžit jen to nejlepší. I přes svou vstřícnost k okolí nerada pracuje v kolektivu. Nejraději vše dělá sama a tak, jak chce ona. Nemá ráda, když se jí někdo snaží vnutit svou pomoc, přijde si pak neschopná a k ničemu. Může jít i o naprosté maličkosti. Ačkoli párkrát za život potřebuje pomoci každý. Má svou hrdost a jen tak někým se ponížit nenechá. Pokud by se o to někdo pokusil, šeredně by si svou troufalost odskákal. Což ovšem neznamená, že nepochopí legraci, to zase ano. Dokonce dokáže vymyslet spoustu vtípků i sama na sebe. Vypadat dobře je pro ni důležité a dle toho se také zařizuje.
To je tedy ta část, která se projevuje po většinu času, co se Sheerley sdružuje se svým okolím. Pak je tu ale i ta druhá, neméně výrazná a tak nějak svá. Čas od času se stane, že se naplno projeví její upíří stránka. V podobných chvílích je lepší, pokud v jejím okolí nikdo není, mohl by totiž dopadnout hodně špatně. Pokud je hladová či na lovu, nezastaví se před ničím. Zabila by kohokoliv, jen aby uspokojila svou potřebu. Což už se ostatně stalo, ale o tom si více povíme později.

Historie postavy:
Chiara se narodila jako jedno z dvojčat - sester uprostřed měsíce srpna. Zajímavé však je, že její rodiče byli a v podstatě i stále jsou, upíři. V té době bydleli ještě v Irsku, které je stále její domovinou. Rodina sice neměla peníze na rozhazování, ale špatně si také nežili. Otec prakticky celé dny jenom pracoval a na své děti neměl skoro žádný čas. Vychovávala je tudíž pouze matka, ke které měly sestry daleko silnější vztah. Přesto však svého měly rády, možná že jim byl tak vzácný a chvíle s ním si užívaly naplno. Vyrůstaly vcelku poklidně v rodinném domku a nic jim nechybělo. Do školy Chiara ani její sestra Anne nechodily, vyučovala je matka doma. O přátele taktéž nebyla nouze, v sousedství bydlelo hned několik dětí stejného věku. Sice chvíli trvalo, než se obě dívky naučily, že tyto děti nejsou jídlo, ale nakonec se dostaly úspěšně do cíle. Když bylo Chiaře dvacet let a byla tedy dostatečně stará na to, aby bydlela sama, rozhodla se opustit své rodné město a vydat se za štěstím jinam. Prozkoumat nová místa a třeba se i po čase usadit. Odstěhovala se do Francie, kde nějakou dobu pobývala přímo v Paříži. Zde také potkala lásku svého života, muže jménem Paul Scott. Byla to láska na první pohled, přímo jako z pohádky. Ač ho však milovala nadevše, své malé tajemství mu neprozradila. Po nějaké době se i vzali, aby potvrdili svou lásku. Všemožně se snažila nedat najevo, když na tom zrovna nebyla nejlépe a raději se vytratila. Jednoho dne se však všechno zvrtlo. Paul se u připravování večeře ošklivě pořezal. Chiara se po dlouhé době odříkání neovládla a po krátkém zápasení Paula zabila. Jednala jakoby v pomatení, neuvědomujíc si následky svých činů. Teprve až skončila, přišla opět k sobě. Paul už však byl mrtvý. Chiara propadla záchvatu paniky, zuřivosti, jednoduše neměla tušení, co dělat dál. Jediné východisko, které spatřovala, bylo vypařit se. Urychleně se zbavila těla, sbalila nejnutnější věci a ještě ten samý den odjela do Ameriky. Zde se po necelé století stěhovala z místa na místo, než se ve finále usadila ve městě Stigma. V průběhu této doby si také změnila jméno, stala se z ní Sheerley Leah, příjmení si však ponechala. Na svého manžela stále nezapomněla, ačkoli sama se sebou smířila, odpustila si. Ve městě žije dodnes, usadila se a v rámci mezí si i vede docela dobře.


Majetky:
Za dobu, co je naživu, inu, naživu.. jednoduše, stihla si naspořit pěkné peníze. Díky zaměření své práce se rovněž nemá vůbec špatně. Krátce po přistěhování si nechala postavit dům nedaleko centra města, ale rovněž blízko k přírodě. Jelikož celkem často cestuje, má k dispozici i vlastní auto. Před nedávnem si adoptovala štěně rotvajlera, kterého pojmenovala Bean.


Vzhled:
Bean:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama