Kay - Caspar Rodney Williamson

4. března 2017 v 16:05 | Main Admin - Joey |  Postavy

Caspar Rodney Williamson

Nick hráče:
Kay
Jméno a přijmení:
Caspar Rodney Williamson
Rasa postavy:
Vlkodlak
Věk postavy:
17 let
Pohlaví:
Muž
Práce:
Caspar zatím žádnou práci nemá, na většinu
mu ještě chybí rok života a v jiných možných
nikdy moc dlouho nevydrží.
Schopnosti:
Caspar má výhodu více než dokonalého sluchu,
tím myslím, že slyší i na metry daleko velice
zřetelně a bez problémů Vám všechno přetlumočí.
Povaha a charakteristické znaky:
Ačkoli by se po vzhledové stránce měl přirovnávat spíše k pořádnému dešťovému mraku, jeho povaha je toho naprostým kontrastem. Přesněji řečeno, Caspar je sluníčko. Jeho společnost může, obrazně řečeno, projasnit místnost a rozzářit kdejakou tvář. Je to prostě veselý chlapec se srdcem na pravém místě, ovšem jeho humor by občas mohl prokázat opak. Často bývá suchý nebo plný sarkasmu a když ne toho, tak alespoň ironie. Samozřejmě takový není hned při prvním setkání, jeho záměrem není od sebe lidi odehnat, vždy s tím začíná později, když už své okolí zná a okolí zase jeho, takže se nemusí bát, že by jeho vtipy nepochopili.
Zároveň je to velice inteligentní člověk, který má plnou hlavu informací. To hlavně díky tomu, že trávil obrovskou část času doma a mimo společnost, když se zjistilo, že je vlkodlakem. Celé dny tehdy ležel zahrabaný v knihách, ať už to byly romány nebo jakákoli naučná literatura, spoustu si ale pamatuje a dokáže to využít ve svůj prospěch. Ten čas strávený doma má samozřejmě i stinnou stránku. Téměř nic ještě pořádně nezažil, proto pro něj výprava do města Stigma byla neuvěřitelná. V praxi to může vypadat asi tak, že Vám zodpoví kdejakou otázku, ale nemůže Vám například popsat jaký je to pocit letět letadlem a podobně.
Dále si stojí za svými názory a dělá pro to co jen může. Dalo by se to považovat za tvrdohlavost nebo možná hrdost, ale každopádně nestává se často, že by se nechal někým ovlivnit. Pokud nezmění svůj názor sám od sebe, nezmění ho nikdo a jestliže se ho někdo snaží přemlouvat a jinak přesvědčovat, dočká se jen opaku.

Historie postavy:
Když se na to podívám z jistého úhlu, musím uznat, že se uměl narodit, ten náš malý Caspar. V jeho rodině se vlkodlaci objevovali už dlouho, jenže už celé století se jejich krev na žádném potomkovi neprojevila, dokud se samozřejmě nenarodil Caspar. Nechte mě ale vysvětlit, jak čistá vlkodlačí krev zmizela. Před několika generacemi se totiž jedna vlkodlačice zamilovala do obyčejného člověka, milostný příběh - všichni to známe. Narodil se jim syn, ten sice vlkodlakem byl, jenže jen polovičním a přál si být více obyčejným člověkem než zablešeným vlkodlakem, proto se rozhodl vést v rámci možností normální život a opět si našel lidskou dívku. Jejich syn už vlkodlakem nebyl a až po pěti generacích, se vlkodlak znovu objevil. Ani toho ovšem Caspar ještě neznal a popravdě, je potomkem jeho bratra. Pak už následovel jen Casparův děděček a maminka. Jeho starší bratr vlkodlakem také není, takže když se pak ukázalo, že jím Caspar je, pořádně zamíchal kartami každého v okolí. Z domova se s ním rodina raději odstěhovala na venkov, kde své dovednosti mohl většinou plně trénovat, nikdo v jeho okolí s tím sice žádné osobní zkušenosti neměl, ale jelikož rodina jako taková vlkodlaky dříve obsahovala úplně normálně, našlo se pár knih sepsaných předky, které mu mohli pomoci.
Jeho rodina byla velice dobře zajištěná, takže by se dalo říct, že mu nic nechybělo. To ale samozřejmě pravda nebyla, protože mu chyběl někdo podobný jemu. Rodiče to úplně nechápali, takže mu nedovolili jen tak odejít, neustále mu opakovali, že je příliš mladý. To samozřejmě ve čtrnácti byl, ale sám to tak rozhodně necítil - vždyť byl vlkodlak, ten, kdo by si na něj troufnul by skončil v lepším případě pokousaný někde v příkopu. Vydržel je přemlouvat do šestnácti, to už totiž trpělivost ztratil.
Nevyváděl žádné scény, neřekl totiž vůbec nic. Jednou v noci prostě sebral batoh, narval ho pohodlným oblečením, kapesným, zbytkem oběda, úsporami, které rodiče měli v peněženkách a prostě odešel. Nenechával žádný vzkaz, byl si jistý, že všichni pochopí proč, jelikož jim to vykládal už několikrát. Nebyl si úplně jistý, kam přesně se vydal. Občas jel stopem, občas šel pěšky. Když došlo jídlo z batohu nebo měl žízeň, navštívil město nebo jen tankovací stanici. Později se pohyboval více ve vlčí podobě a učil se lovit - jedna z nejtěžších věcí, o kterou se kdy pokoušel. Batoh měl však vždy při sobě, aby mu připomínal domov a v lidské podobě měl nějaké oblečení. Jednou, když se zastavil na jídlo v malé vesnické hospůdce zaslechl rozhovor, který ho neobyčejně zaujal. Dva muži mluvili o městě, který je plný nadpřirozena, to ho natolik zaujalo, že se tam chtěl podívat. Mohlo to být přesně pro něj, najít jiné vlkodlaky, kterých by se chytil a kteří mu ukážou jeho život z té druhé vlčí stránky. Po městě jménem Stigma se začal schánět a vyptávat se na něj všemožných lidí snad i měsíce, než ho potkalo štěstí. Muž, kterého si na silnici stopnul, měl namířeno právě tam. Tak se do města dostal a ještě mu zbývá si najít bydlení nebo práci.

Majetky:
Casparovi ještě v batohu nějaké peníze zbývají, rozhodně to ale není tolik, aby si za to mohl koupit byt nebo něco jiného. Po jeho boku ovšem můžete velice často najít středně velkého vořecha, kterého na svých cestách do města potkal a který ho celou tu dobu následuje. Nemá však žádné jméno a Casp ho tedy většinou oslovuje jen "Kámo" nebo podobně.

Vzhled: 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama