Příběh

23. února 2017 v 15:34 | Main Admin - Joey

Příběh Města Stigma

(příběh je smyšlený a nezávisí na reálných faktech)
Příběh začíná, jak většina podobných, v dávných časech, ve středověku.
Město, nebo spíše vesnice v té době, která nesla jednoduché jméno Stissex se nacházela poblíže moře a dvou dalších vesnic. Vesničané byli spíše taková velká rodina, každý se znal, a skoro nikdy mezi sebou neměli spory.
Vesnička se skládala ze dvou doktorů, jednoho kováře, pár farmářů a zemědělců, pár bylinkářů a dalších pracovníků.
Žili poklidně, nemoci jako mor či záškrt se jim skoro úplně vyhýbaly a vesničané si žili jako ve šťastných pohádkách.

Tato pohádka však neměla veselé vyvrcholení, když se zhruba v 7. století našeho letopočtu do vesničky přihnal z lesů pláčící, bledý chlapec, jehož kůže měla plno oděrek a hnisajících ran, jeho oči byly skleněné a měly nezvykle rudou barvu. Jeho řeči nebylo rozumět a třásl se. Vběhl přímo na náměstí a začal kulhavě obíhat kolem vesničanů, kteří se jeho zjevu polekali a plno utíkalo do svých domovů.

Chlapce si však všiml místní doktor a snažil se jej uklidnit. Ptal se jej na otázky, chlapec však začal stále opakovat něco neznámou řečí. Kolem doktora a chlapce se shromáždil dav zvědavých lidí, kteří nahlíželi s odstupem. Když chlapec utichl a jen doktora sledoval, na náměstí se vše utišilo a vládlo napjetí a strach.

Náhle chlapec skočil po doktorovi a svými tesáky, kterých si předtím lidé nevšimli, se mu zakousl přímo do krční tepny. Na náměstí se ozval křik a někteří muži se snažili chlapce od doktora odtrhnout, ten však zakřičel, ale ne lidským způsobem. Byl to nepříjemný zvuk, jako nehty o tabuli, o hodně vysoké frekvenci. Muži museli chlapce pustit, aby si zakryli uši, chlapec neváhal a skočil i po nich. Na to se všichni rozutíkali a na náměstí už zbyla jen 3 mrtvá těla a chlapec, který na nich hodoval.

Vesničané se se strachem schovali ve svých domech a několik dní nevycházeli, ač doma neměli třeba co jíst. Po čtyřech dne se rozhodl jeden muž vyjít z domu. Na ulicích bylo ticho, a tak někteří doufali, že chlapec odešel. Pomalu přišel na náměstí. Na zemi byla krev, ale mrtvá těla byla nikde. Muž vyzval i ostatní vesničany a ptal se, jestli těla mrtvých nikdo nevzal. Několik hodin na to se už na náměstí strhla debata a lidé se začali hádat a vinit ty ostatní, že těla odnesla. Jako by se náhle všechna přátelská pouta rozbila.

V tom se na náměstí zase ozval ten nepříjemný křik. Všichni se ohlédli za zdrojem zvuku a jejich oči jim mohly vypadnout z důlku. Za nimi stál chlapec, doktor a další dva muži. Jejich pleť byla bledá a jejich oči rudé.

Strhla se bitva, farmáři chránili své ženy a děti, ale skončili na zemi, jako mrtvá těla. Když přišlo na poslední ženu, mezi tím, jak se na ni vrhl doktor si mohla povšimnout svého mrtvého manžela, který vstává ze zěmě, se stejně rudýma očima jako doktor a tři muži. Sama se po nějaké chvíli probudila jako upír.

Do tohoto města zavítali i vlkodlaci, kteří přišly od řeky Ga-do, na které se údajně nachází menší ostrov. Upíři a vlkodlaci se něměli zrovna v lásce, ale svými neustálými boji se nikdy nedalo rozhodnout, kdo ve městě zůstane - upíři, vlkodlaci? Zůstaly obě rasy, leč doba to byla temná a krvavá.

Co se stalo s lidmi, kteří se nestali upíry? To byli ti, co v zůstali v domovech a nebyli zvědaví na to, co se na náměstí děje. Upíři je používali jako své otroky, staletí je množili, prodávali, využívali.

Ve vesnici se však objevila ještě jedna rasa. Temní andělé a Goblini. Jejich příběhy také patří do vývoje tohoto městečka, ale více se o nich dozvíte v článku O rasách.

Čas plynul, a upíři žili a vlkodlaci umírali a rodili se, Goblini žili a Temní andělé zabíjeli ty, kteří nemohli zemřít, a už je jejich život nebavil, když byl tak temný.

Po několika staletích se podařilo několika upírům a vlkodlakům začít vycházet. Začali se chovat méně jako zvířata a po několika dalších stoletích už skončily všechny boje, a oni se co nejvíce snažili přizpůsobit se době, a neprozradit se. Někteří dokonce cestovali do jiných lidských měst a zemí.

Město se zvětšilo s příchodem lidí a jiných ras, a dostalo název Stigma, což znamená znamení hanby, značná odlišnost s negativním sociálním dopadem, jakési znamení, či rána připomínající rány Ježíše Krista po ukřižování.
Název města byl zvolen kvůli temného osudu tohoto nemilého místa a musel tak i zůstat do dnes.

Nyní jsme v dnešní normální době, město má dokonce starostu (Kim Tae-won), policii a další, ale většina těchto osob je zde podplacená a nad městem převládá korupce. Takže když si někdo podplatí polici, že neví o člověku, který místnímu mafiánovi zbouchl dceru, a že neví o tom že byl brutálně umučen a pak zabit, tak policie neví.

Město je v této době snad horší, než kdy bývalo, války mezi rasami nejsou sice tak viditelné, ale hloučky lidí, gangy a mafie vládnou v ulicích a vše je temnější než středověk.

Vítejte ve městě Stigma.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama