Pravidla

23. února 2017 v 18:49 | Main Admin - Joey
Jako každá RPG textovka, i ta naše má pravidla. Ve městě Stigma skoro žádná neexistují, ale my jako hráči, se alespoň něčeho musíme držet, aby zde nebyl zmatek, nebo nechtěné spory. 1. Každý hráč si musí před registrací přečíst Pravidla, Příběh, Informace o Rasách a O fórum, nechceme zde neinformované jedince.
 2. Nejlepší by bylo, kdyby hráči bylo starší minimálně než 13 let.
 3. Na vše na stránkách mám já autorská práva, proto nechci aby nic z mé tvorby bylo využito, nebo aby to někdo považoval za své. To platí i u tvorby jiných adminů.
 4. Ve hře alespoň 4 řádky příspěvku.
 5. Nespamujte v hráčském nonRPG chatu.
 6. Nevyužívejte dobré vůle adminů kvůli blbostem, rádi vám pomůžeme, ale nikdo tu není pro to, aby se toho využívalo i kvůli nedůležitým či lehkým věcem. Omlouvá vás jen to, že jste si toho doopravdy nebyli vědomi.
 7. Neznalost pravidel neomlouvá.
 8. Nechci zde rasismus, a to ani ve hře ani mimo hru.
 9. Pokud máte nějaký spor s nějakým hráčem, vyřešte si to spolu, nebo se spolu nebavte, nezatahujte do svých hádek jiné hráče, a nejlepší by bylo, kdyby zde žádné spory nebyly.
 10. Nechci zde kyberšikanu.
 11. Pokud je zde někdo s nějakou osobností (hercem,zpěvákem atd..), kterou jste chtěli vy, moc se s tím dělat nemůže, jen kdyby jste se třeba domluvili, že jste jednovaječná dvojčata, ale i tak, dvě stejné osoby bych tu nerada viděla.
 12. Nechci zde nejdokonalejší postavy, které jsou nejkrásnější, nejsilnější a nejbohatší, ale ani úplné chudáčky. Buďte nepřirozeně přirození.
 13. Snažte se udržet příjemné, přátelské, milé prostředí mezi hráči, abyste se necítili špatně a abychom byli takoví přátelé. To samozřejmě být nemusíme, ale je lepší být v příjemném prostředí, než na bitevním poli.
 14. Neodsuzujte druhé za něco, co se vám nelíbí.
 15. Nedělejte ostatním to, co nechcete aby někdo dělal vám.
 16. Nezabíjejte postavy ve hře, pokud jste se nedomluvili.
 17. Postavy se sbolu mohou brát a mít děti, ale pro děti by bylo lepší nějakého hráče - děti v tomto městě rostou rychle, protože skoro všichni jsou zde nadpřirození, takže hráče mít můžete a vaše dítě může třeba každý den o rok vyrůst, a pak přestat, třeba v 18ti nebo jak budete chtít. Pokud jste dva lidé, co mají dítě, hráč není potřeba a o dítěti píšete jako o mazlíčkovi - vždy jeden z rodičů (třeba že ho nosíte, nebo že se v noci probudil a plakal, prostě ho jakoby ovládáte. To samé platí i u zvířat, pokud vaše postava nějaké vlastní.)
 18. Pokud jste si toho nepovšimli, nahoře v menu se nachází měsíc a rok, který je ve hře a počasí. Pokud se vám nechce dívat do menu, tak měsíc i rok je ve hře stejný jako v reálném světě, jen počasí záleží na adminovi, který se rozhodl počasí nějak změnit. Pozor pro adminy: v létě často nesněží, tak se snažme přizpůsobit počasí měsíci či ročnímu období.
 19. Buďte slušní hráči, nenadávejte si v chatu, ve hře to však povolené je.
 20. Pokud máte problém s fórem, nebo cokoliv nechápete, nebo máte dotaz, pište na email game-time@email.cz nebo některému z adminů soukromou zprávu na fóru. Pokud máte problém s tím, že je fórum v angličtině, také se můžete na adminy obrátit a oni vám pomohou.
 21. Během hry můžete ovlivnit jen svou postavu, nemůžete hrát za ostatní postavu. Pokud tedy vrhnete po nějaké postavě dýku, a nejste spolu domluveni, že může postavu dýka zasáhnout, musíte dát postavě prostor se třeba vyhnout, nebo nevyhnout, i tak, hrajte hlavně jen za sebe.
 22. Neporušujte Křišťálovou stěnu - tedy pokud vy něco víte, neznamená to, že to vaše postava ví, pokud se to ještě nedozvěděla. Vy na fóru vidíte, jak se postava, se kterou hrajete, jmenuje, ale vaše postava to třeba ještě neví, proto že se s tou postavou setkala poprvé.
 23. Každý hráč by měl mít maximálně 3 postavy. Pokud chcete postav víc, a uděláte si nový herní účet, bude vám nový herní účet smazán, kvůli IP adresy, kterou já vidím i na blogu i na fóru, a když se to bude opakovat, bude vám smazán i váš předešlý a dostanete ban minimálně na měsíc. Pak si můžete udělat nový, a my budeme doufat, že jste se poučili.
 24. Pokud už vás hra nebaví a chcete postavu smazat, musíte ji herně zabít, nebo zahrát, že odjíždíte do ciziny. Také by bylo slušné ozvat se adminům, že ze hry odcházíte, abychom tu neměli binec a mohli bychom vaše postavy smazat. Po konci však máte ještě 2 měsíce, kdybyste se rozhodli jinak a chtěli ještě hrát. Pokud se však do dvou měsíců neozvete, vaše postavy budou smazány.
 25. Kdybyste nechtěli se hrou úplně skončit, ale víte, že budete nějakou dobu neaktivní, taky dejte vědět adminům. Tak budeme vědět, že jste pryč, ale hrát ještě budete a nebudeme vaši postavu mazat. Kdyby se náhodou stalo, že třeba udáte nějakou dobu, jak dlouho zde nebudete a třeba měsíc potom se ještě neukážete, mohli bychom být tak hodní a napsat vám email, protože vy jste byli tak hodní a dali jste nám vědět, jak dlouho budete pryč, a v tom emailu bude jednoduchá otázka, jestli jste třeba jen zapomněli, nebo jestli budete ještě nějakou dobu neaktivní, abychom věděli, jak dlouho zde máme vaši postavu nechat. Dlouho neaktivní hráči a postavy budou smazány, aby zde nebyl chaos.
 26. Ohledně prací postav - každá postava by měla mít z něčoho žít, a měla by mít kde žít, i když bezdomovci nám nevadí, nechceme jich moc, a taky ne všichni dají své postavě šťastný osud bohatého života. Proto máte na výběr z velkého počtu prací. Můžete pracovat v baru 18+ jako číšnice, či něco jiného, můžete se propracovat jako mafián, můžete být prodavač, obchodník, zpěvák a plno jiných povolání, které mě momentálně nenapadají. Pokud však máte nějaký šílený nápad, a nejste si jisti, že by vám to vyšlo, můžete se zeptat admina, či hned v registraci. Práci si samozřejmě nemusíte vybrat hned, můžete ji dostat až ve hře, ale pokud nějaký hráč chce, aby jeho postava nějakou práci měla už při vstupu do hry, tak klidně můžete napsat.
 27. Jakékoliv hrubé porušení pravidel, ať jde o cokoliv se trestá. Můžete dostat upozornění, krátký ban, dlouhodobý ban a pokud jste nenapravitelný jedinec, vaše postavy budou smazány a pokud jste šíleně nenapravitelný jedinec, dostanete doživotní ban. Já si osobně myslím a tak nějak doufám, že zde nikdo takový nebude, tak mi udělejte radost ^^ .
 28. Prošli jste dlouhám čtením a pokud jste se dostali až zde, tak gratuluji. Pokud jste přečetli vše důležité, můžete se registrovat. Přeji všem příjemnou hru.

Pokud má nějaký admin nějaký nápad na další pravidlo, klidně zde něco připište.
Pokud má nějaký hráč nějaký nápad na další pravidlo, napište třeba nějakému adminovi, nebo do komentářů, nebo na email game-time@email.cz, budeme rádi za každý váš nápad :-)

Adminka Joey
 


Komentáře

1 Kaien Kaien | E-mail | 28. února 2017 v 15:01 | Reagovat

Ehm... a co scénky 18+? Jsou dovolené či zakázané? :)

2 Admin Admin | E-mail | Web | 28. února 2017 v 15:09 | Reagovat

[1]: Scénky 18+ jsou dovolené ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama