Joey - Park Ji Woo

24. února 2017 v 10:40 | Main Admin - Joey |  Postavy

Park Jiwoo


Nick hráče:
Joey (Administrátorka)
Jméno a přijmení postavy:
Park Jiwoo (Jiwoo Park)
Rasa postavy:
Goblin
Věk postavy:

567 let (Goblinem se stala v 18ti)
Pohlaví postavy:
Žena
Práce:

××
Schopnosti:
Jiwoo nemá nějaké schopnosti navíc, než ty co Goblini normálně mají.Povaha a charakteristické znaky:
Jiwoo [Dži-o~] je už 567 let stará Dokkaebi, tedy Goblin. Je to vzdělaná osůbka, která prošla nejednou nepříjemností, a je velmi moudrá. Jelikož se stala Goblinem ve svých 18ti letech, stále u ní někdy převládá její "dětská" povaha, ač na tomto světě straší velmi dlouho. Bere se spíše jako Goblina náhody, ne úplně strážce. Nebere záchranu životů ostatních tvorů jako svou povinnost, ale ani nikomu nevytváří naschvál příkoří. Když je velmi smutná, počasí je velmi deštivé, když je naštvaná, někdy i létají blesky, naopak, když je velmi šťastná, (nebo opilá), i v půlce Zimy dokážou kvést třešně.
Jako u každého goblina, i na jejím těle je nepěkná jizva po dýce, kterou Temný anděl před více než pětsetí lety vybral jako zbraň, kterou ji vezme její lidský život, tato jizva se nachází na zádech, na místě srdce. Ten kdo dýku dokáže vidět, tedy její budoucí manžel, kterého už staletí hledá, tak ten by viděl ne zrovna dlouhou, vlnitou dýku s rudě plápolající čepelí a na její rukojeti je vyrytý čínský drak, s očima barvy zelené. Jiwoo ale svůj protějšek nehledá ani tak zapáleně, jak když bývala mladší, protože říká, že nikde neexistuje, a že se prý ani nikdy nenarodí, protože ona na něj nemá štěstí, někteří si však myslí, že pouze nechce umřít.
Jiwoo je někdy až moc upovídaná, veselá a vysmátá, a někdy až moc tichá s vraždícím pohledem. Jinak řečeno, mívá změny nálad, a někdy dost nebezpečné, její přátelé si však skoro vždy po nějaké době zvyknou, jelikož její veselá stránka je všem tak příjemná, že někdy stojí za to, přežít tu tichou, vražednou, smutnou, depresivní. Je to velmi složitý Goblin, ale dá se s ní vyžít.

Historie postavy:
(historie je založená na faktech z opravdové historie Koreje, ale poupravená, aby zapadala do příběhu Jiwoo)
Jiwoo se narodila v Korei v roce 1450, kdy zemřel Sejong Velký, čtvrtý král dynastie Joseon. Při napadení Japonskem byl její otec zabit v bytě a její matka, společně s Jiwoo a jejím starším bratrem Park Young Jae, byla nucena vzdát se svého domu, a stát se společně se svou rodinou otrokem Japonského generála, když byla jejich vesnice napadena a plno obyvatel unešeno. V té době bylo Jiwoo 14 let a Youngjaemu bylo 17. Rok na to jejich matka zemřela na vyhladovění, když všechno jídlo, které dostávali (což byl kousek starého chleba na týden) dávala potají svým dětem se lží, že už jedla.
Youngjae se staral o jejich životy a bránil svou sestru, která byla podle Japonských vojáků moc ošklivá na to, aby byla 'zneužívána' a tak ji zneužívali jiným způsobem, a to že, kdokoliv byl naštvaný, nebo si chtěl vylít zlost, mohl Jiwoo zbít, mučit, psychicky či fyzicky. Youngjae se s tím snažil něco dělat mnohokrát, ale vždy skončil "na hanbě" tedy pověšen za ruce svázané za zády na náměstí. Když bylo Jiwoo 17 a Youngjae měl 20 let, Jiwoo byla zrovna v místnosti svého mučení, když Youngjae ztratil trpělivost poslouchání breku své sestry a muže, který ji zrovna bil umlátil kamenem k smrti. Měl za to být popraven, když však byl v cele a čekal na svůj osud, Jiwoo nechtěla být v tomto krutém světě sama a tak se rozhodla bratrovi pomoct, ať jí to stojí co jí to bude stát. Jejich život byl vlastně skoro celý o záchraně toho druhého.

Jiwoo byla nachytána, jak krade hlavnímu hlídači té noci klíče cely svého bratra, které si urychleně schovala do oblečení a hned na to byla 'uspána' ránou do hlavy.
Jiwoo za svůj čas strávený v otroctví provedla hodně přestupků, byla tedy za tento čin přivedena ke králi, který chtěl aby při jejich setkání strážní odešli. Jiwoo dostala strach při každém kroku, kterým se starý král přibližoval v prázdné, velké místnosti.
Na to si však uvědomila klíčů, kterých si strážní nevšimli, že je má zastrčené za pasem u kalhot. Jedním rychlým pohybem klíče vytáhla, v moment, kdy již král stál velmi blízko a jeden ze tří klíčů mu bodla přímo do oka.

Pak už si pamatuje jen deštivý den. Na rukou měla pouta a stála na náměstí. Kolem byly davy lidí, před ní stál vysoký muž, s černými křídly. To ona viděla úplně poprvé, a se strachem se rozhlédla po davu, který byl však úplně klidný, dokonce velmi rozbouřený a házel po ní nadávky a kameny. Muž s černými křídly k ní přistoupil, stihla si povšimnout jen rudě planoucího předmětu předmětu, který měl v ruce, a rychle ji otočil zády k němu. V davu si Jiwoo všimla svého bratra. Drželi ho stráže a po jeho tvářích se kutálely slzy.

Teprve tehdy si Jiwoo uvědomila, o co jde. Vždy si myslela, že šlo jen o pověry, ale momentálně za ní stál opravdový Temný anděl, který měl povolení použít Goblinovu kletbu. Když byla mladší, matka jí a Youngjaemu vyprávěla příběhy, ale oni si vždy mysleli, že to jsou jen povídky, že Goblini, Temní andělé ani nic jiného neexistuje.
Když cítila, že ji anděl uchopil za rameno a pevně stiskl, sklopila pohled. Zašeptala něco jako "Nemůžete mě prostě zabít?"
Na to cítila ostrou, horkou dýku, vrážející se do jejího srdce ze zadu. Jediné co v ten moment slyšela byl výkřik, který zněl jako Youngjae. Jiwoo zavřela oči a ucítila palčivou bolest.

A tak se stala Goblinem. Když získala své tělo a nové schopnosti, probudila se na blátivém poli.
Vyhledala svého bratra a vysvobodila ho. Opustili spolu Koreu a on jí pomáhal hledat někoho, kdo by viděl a vytáhl dýku, jenže její bratr stárl a to ona ne. Zemřel, když byli zrovna v Evropě. Dále musela být Jiwoo úplně sama. Vše se měnilo ale ona ne.

Pak však narazila na město Stigma. Tam kde jsou všichni jiní. Rozhodla se tam nějakou dobu zůstat, a žije zde 10 let a poslední dobou přemýšlela o tom, že město opustí a začne zase hledat někoho, kdo ji zbaví trápení. To však jsou zatím jen její myšlenky, a nikdo neví, jak to s ní bude dál.

Majetky:
Za dobu co je Jiwoo Goblinem žila mnoho životů, jako jiný člověk na plna jiných místech, jelikož nestárla. Má dost peněz a v městě Stigma vlastní dvoupatrový, zařízený dům. Má dva psy Jaye a Youngjaeho.

Vzhled:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama